GPS_Links - Global_Mapper_20_GMutils v.1.0 by GeoX - GIS_OFERTA_KARTOGRAFIA_NAWIGACJA_GPS_LIDAR

Global_Mapper_20_GMutils v.1.0 by GeoX - GIS_OFERTA_KARTOGRAFIA_NAWIGACJA_GPS_LIDAR

Idź do spisu treści

Menu główne

GPS_Links

GIS / WMS / GPS > GPS

No cóż... Postęp cywilizacyjny sprowadza nam "pod strzechy" cudeńka techniki, o których do niedawna dowiadywaliśmy się głównie z filmów sensacyjnych... Nadrabiamy jednak w błyskawicznym tempie te zaległości, a właściwie nadrabiają się za nas same bez naszej woli. U progu każdego sezonu turystycznego media dostarczają nam coraz więcej informacji o sprzęcie do nawigacji satelitarnej, a ten staje się coraz bardziej wyrafinowany, wypasiony, łatwiejszy w obsłudze, zdywersyfikowany, by trafić w gusty każdej grupy użytkowników, a przede wszystkim staje się coraz tańszy, zatem powszechny. Postaramy się znaleźć dla Was kilka ciekawych źródeł informacji na ten temat i pokażemy jak my sami korzystamy z GPS. Zapraszamy do uzupełniania i wzbogacania tej strony o Wasze własne doświadczenia, materiały i wskazówki.

*   *   *Z całym przekonaniem pierwszeństwo na tej stronie oddaję Lechowi Ratajczakowi - jak sam siebie nazywa GPS Maniak - hojnie dzielącemu się swą wiedzą i doświadczeniem w sieci na stronie (http://www.gpsmaiak.com) i na jego ulubionym Forum: (http://www.garniak.pl/). Musicie koniecznie tam wejść i z pewnością zaczytacie się bez pamięci, jak niegdyś my sami. Lechu wędruje po górach z Garminem, to jego świadomie wybrany i ulubiony typ dedykowanego dla turystyki pieszej urządzenia GPS. Jednakże jego strona i jej podstrony są kopalnią wiedzy uniwersalnej zarówno o systemie, sprzęcie, jak i przebogatej w praktyczne treści o mapach, odwzorowaniach, układach i kalibrowaniu map. Jest tam także wytypowana przez Lecha długa lista przydatnego i sprawdzonego softu. Zatem nie będziemy kopiować Lecha - poprostu iddźcie tam sprawdzić osobiście... Oby ta strona nigdy nie zniknęła z sieci, bo sami czsto do niej wracamy...
Zrobimy jednakże jeden wyjątek i poprowadzimy Was wprost pod ten link: "Kalibracja map rastrowych"


*****

Strona domowa p. Edwarda Zadorskiego - poświęcona GPS i nawigacji. (LINK)

  • Gorąco zachęcamy do jej odwiedzania wszystkim dociekliwym, poszukującym wzorów na transformacje układów, a także kalkulatorów ułatwiających przeliczenia...

  • WZORY NA TRANSFORMACJE WSPÓŁRZĘDNYCH - (LINK)

  • PRZYDATNE PROGRAMY - Kalkulatory (LINK)


Oraz mnóstwo praktycznej wiedzy i bardzo przydatne narzędzia...

*   *   *

Strona prywatna Adama Puterli - (LINK)
Jak pisze Autor:

  • Zawartość tej witryny stanowią informacje z różnych dziedzin. W znacznej mierze tematem łączącym jest indywidualna turystyka samochodowa.


  • Zamieściłem tutaj niektóre informacje o praktycznym, amatorskim użyciu odbiornika GPS i map topograficznych, zebrane w trakcie zabaw między innymi z urządzeniem GPS38 i GPS12XL firmy Garmin. Informacje te są owocem pierwszych fascynacji techniką GPS. Z mapami poniekąd związane są informacje o miarach.


  • W dziale "o GPS" znajduje się eksperymentalny kalkulator '65 -> WGS84, a także nieco informacji o tym jak ustawić turystyczny GPS do pracy z niektórymi polskimi mapami.


  • W związku z GPS polecam witrynę http://www.syryjczyk.krakow.pl/turystyka_i_gps.htm . Autor bardzo metodycznie zajął się problemem powiązania starszych i całkiem starych polskich map z GPS.


  • Osobnym rozdziałem są moje wspomnienia z podróży samochodem po kilku krajach Europy.


Zapraszamy więc i polecamy na tą ciekawą i bogatą w wiedzę stronę, jedną z pierwszych, jakie popularyzowały w rodzimym necie wiedzę o mapach, odwzorowaniach i GPS.

*   *   *

 

Manual - Advices for those who decide to by expensive GPS
- by Sergey Novikov / http://www.karelia-life.net/
Thank You

GPS-INFO.RU - Jeśli chcielibyście zobaczyć co piszą inni na GPS-Forum, nie koniecznie po angielsku, zapraszam na to rozbudowane Forum. Sporo tam również praktycznej wiedzy, więc warto choćby zaglądnąć..

*   *   *

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego