Interactive Maps - Global_Mapper_20_GMutils v.1.0 by GeoX - GIS_OFERTA_KARTOGRAFIA_NAWIGACJA_GPS_LIDAR

Global_Mapper_20_GMutils v.1.0 by GeoX - GIS_OFERTA_KARTOGRAFIA_NAWIGACJA_GPS_LIDAR

Idź do spisu treści

Menu główne

Interactive Maps

GlobalMapper > GALERIE

Mapy interaktywne stają się coraz powszechniejsze na stronach internetowych jednostek samorządowych - miast, powiatów, a nawet gmin. Są prostszą formą typowych serwisów GIS lecz służą też nieco innym celom. Dobrze zindeksowane pozwalają wyszukiwać adresy, lokalizacje, odnajdywać zabytki, atrakcje turystyczne, szlaki piesze i rowerowe, a także zapoznać się z bazą noclegową i gastronomiczną - zatem z tym wszystkim, czym najbardziej zainteresowany jest turysta...

Poniżej prezentujemy wstęp do opracowywanej mapy Powiatu Zwoleńskiego
z kilkoma podstawowymi opcjami wyszukiwania. Po zindeksowaniu całości powstanie w pełni funkcjonalna mapa turystycznao-administracyjna tego terenu dostępna z poziomu każdej wyszukiwarki internetowej.

*   *   *

Mapa Powiatu Zwoleńskiego
jako interaktywna
(TU
)

Interaktywny Portal Mapowy dla Gminy Kowala
* Poniżej podajemy link do ciekawego portalu gromadzącego różne mapy prezentowane w formie interaktywnej. Portal można rozbudować "we wszystkie strony", ale ciekawostką są mapy z wyszukiwarką miejscowości...
Tamże - wśród zakładek - bardzo ciekawy portal map historycznych - David Rumsey Map Room, mapy WIG i inne

*  *  *


Another way to present a map interactively... (TU)

Eksperymentalny Portal Mapowy Kozienickiego Parku Krajobrazowego

Powyższy link prowadzi do eksperymentalnego Portalu Mapowego Kozienickiego Parku Krajobrazowego.
Budując go chcieliśmy sprawdzić możliwość nadania interaktywności wykonanej przez nas mapie turystyczno-krajoznawczej KPK.
Jednocześnie bogactwo treści zawartej na tej mapie zachęciło nas do przetworzenia jej w GlobalMapper 14 na pliki wektorowe i rastrowe umożliwiające ich odczyt w przeglądarkach internetowych i wyświetlenia na tle innych map (GoogleMap, Google EARTH, OpenStreetMaps, i innych.
Powstała więc interaktywna wersja tej mapy dostępna poprzez Internet, zaopatrzona w rozbnudowane treści i galerie zdjęć, których już na mapie w wersji papierowej nie udało się zmieścić. Zapraszamy na wycieczki po Puszczy Kozienickiej

*     *     *

Eksperymentalny Portal Mapowy Gminy Jastrzębia

Pokusiliśmy się o stworzenie eksperymentalnego Portalu Mapowego dla tego urokliwego terenu objętego granicami Gminy Jastrzębia.
W rozpiętości południkowej rozciąga się oo od lasów Puszczy Kozienickiej na południu, przez piękną dolinę rzeki Radomki w części środkowej, po Sowie Góry na północy. W portalu zmieściliśmy oprócz wielu map historycznych tego terenu, interaktyną mapę Kozienickiego Parku Krajobrazowego, współczesną mapę turystyczną Gminy Jastrzębia  - z siecią szlaków pieszych i rowerowych, a także mapę kajakową dolnej Radomki. Uzupełniliśmy ten materiał licznymi opisami treści turystycznych i galeriami z Puszczy, ze spływów kajakowych Radomką, interaktywnymi śladami GPS połączonymi z geotagowanymi zdjęciami. Zapraszamy Państwa do tego serwisu, który powinien ułatwić poznanie tego ciekawego terenu, zaplanowanie wycieczki lub spływu. W treści serwisu liczne linki do tematów i stron uzupełniających. Portal ma charakter eksperymentalny, turystyczno - mapowy.

*     *     *

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego